Paryžietiško stiliaus dvelksmas “MAS 924” studijoje

Gintarė Garcia
2016-08-11
Be kategorijos, Interviu

Jaukumo kūrėjų komanda lankosi jaunos, perspektyvios drabužių ženklo “MAS 924” įkūrėjos Monikos Kazakevičiūtės-Kriščiūnienės studijoje, įsikūrusioje Vilniaus senamiestyje, Jakšto gatvėje.

Kodėl būtent šią vietą pasirinkote savo salonui?

Patalpų, kur galėčiau įsikurti, ieškojau ilgai. Galbūt todėl, kad turėjau konkrečią viziją, kaip jos turėtų atrodyti. Lengva nebuvo. Lietuvoje autentiškų pastatų išlikę nedaug, o aš ieškojau tokios erdvės, kurioje būtų jaučiamas paryžietiško stiliaus dvelksmas. Ieškojau patalpų aukštomis lubomis, dvivėrėmis durimis, viską tarsi mačiau savo vizijoje. Todėl tą momentą, kada įžengiau į šią erdvę – klausimų nebekilo. Čia net išlikę autentiški lubų lipdiniai, langai, durys – viskas būtent taip, kaip ir norėjau.

Kaip kūrėte interjerą, ką teko keisti?

Patalpos buvo apleistos, daug ką teko atnaujinti. Norėjau, kad būtų šviesu, todėl rinkausi baltą spalvą. Nuo pat pradžių žinojau, kaip viskas turi atrodyti, – nuo sienų, lubų, grindų iki baldų, dekoro detalių. Norint įgyvendinti mano viziją viską reikėjo labai gerai apgalvoti. Patalpa nėra didelė, todėl įprasti standartiniai baldai čia netgi nebūtų tilpę. Žinojau, kokių baldų noriu, todėl dauguma jų buvo gaminami pagal mano sumanymą. Baldus pagal užsakymą gaminau dar ir dėl to, kad stengiausi išlaikyti mano pasirinktą stilistiką – šiek tiek klasikos su modernu. Todėl čia stovintys daiktai skirtingi, vieni labiau klasikiniai, kiti – modernūs.

Ar Jūsų namuose vyrauja panaši stilistika?

Ne, namuose stilistika visai kitokia, gal net būtų galima sakyti, kad kardinaliai priešinga. Jei salone karaliauja šviesa ir balta spalva, tai mūsų namų svetainės sienos – juodos, dekoruotos aukso spalvos detalėmis. Gal daug kam toks sprendimas gali pasirodyti keistas, tačiau tai erdvė, kurioje mums norisi privatumo, intymumo, ir prieblanda, žvakių šviesos atmosfera yra ta aplinka, į kurią po dienos darbų norime sugrįžti vakare. Miegamojo kambaryje – dar vienas netradicinis sprendimas: ir sienas, ir lubas nudažėme tamsaus šokolado spalva. Kadangi namuose vyrauja tamsesnės spalvos, studiją norėjau įrengti visiškai kitaip.

Kaip atrodo Jūsų darbo diena šioje studijoje?

Nors erdvė nedidelė, man šios studijos visiškai pakanka. Su kiekvienu klientu dirbu individualiai, susitikimus planuoju taip, kad vienu metu studijoje būtų tik vienas klientas ir jam galėčiau skirti visą savo dėmesį. Aš čia jaučiuosi labai gerai, pastebėjau, kad ir visi, kas pas mus apsilanko, jaučiasi kaip namuose: čia ir kavą geriam, ir valgom. Didžiąją darbo dienos dalį praleidžiu prie rašomojo stalo, o keletas siuvėjų dirba čia pat, tik kitoje erdvėje, nes mūsų tokia darbo specifika, kad prireikus viskas būtų po ranka. Žinoma, dar turime ir atskiras didesnes patalpas kitoje vietoje.

Ar jus supanti aplinka Jums svarbi?

Gyvenime man svarbu viskas. Tokia jau esu, kad man svarbi kiekviena smulkmena. Geriausiai jaučiuosi tuomet, kada mane supanti aplinka yra estetiška, ir tokia, kokią aš ją noriu matyti, kaip ją suprantu. Toks mano santykis ir su verslu – ir dabar, ir ateityje noriu išlaikyti kokybę, norisi tobulėti, augti, galvojame plėstis, tačiau žinau, kad turiu išlaikyti pagrindinę viziją. Tokiu pat principu vadovaujuosi ir gyvenime. Geriau turėti mažiau, bet turėti tai, kas tikra ir kokybiška.

Medinės autentiškos grindys, židinys, palmės, skintų gėlių puokštė ir ore sklandanti kūrybiškumo aureolė – tokį įspūdį mums paliko ši studija, kurioje estetiškomis smulkmenomis, mažomis interjero detalėmis užpildyta erdvė sukuria neišdildomą jaukumo įspūdį. Nors Monika yra drabužių kūrėja, jos sukurta ir įgyvendinta interjero koncepcija – puiki. Tai, jog studija įrengta derinant modernų stilių su klasikiniu, mus maloniai nustebino, nes būtent tokiu principu dirbame ir mes. Tai puikus pavyzdys, kad nereikia bijoti maišyti, derinti stilius, eksperimentuoti, ieškoti netradicinių ir įdomių sprendimų.